Ciepełko dla #mamy i #taty

Podejrzewam, że wielu z Was nigdy wcześniej nie słyszało o #mufka. Ja do niedawna też nie. Ale ponieważ niebieski jest zaciekawiony nowymi technologiami i ułatwianiem sobie życia i do mnie dotarła magiczna nazwa i ten ciekawy przedmiot (o co chodzi z tym niebieskim pisałam tu).

Mufka to taki ocieplacz na ręce, mocowany na wózek dziecięcy 🙂

mufka
Mufka na wózek dziecięcy

Jest to świetny wynalazek, który ogrzewa ręce podczas spacerów. Czasem wystarczą same rękawiczki, ale czasem można po prostu włożyć ręce do mufki i już jest cieplej. Ze względu na budowę, mufka chroni nas przed wiatrem, deszczem i śniegiem, stąd może się sprawdzić lepiej niż rękawiczki (można ją również wykorzystać na #sanki). Jej koszt jest niewielki, stąd fajnie taki #gadzet posiadać. Mocuje się ją bardzo łatwo do rączki wózka, gdyż ma kilka nap, które utrzymują ją w jednym miejscu. A i z praniem nie ma problemu.

To na co chciałabym zwrócić uwagę przy kupowaniu tego typu udogodnień to rozmiar. Chodzi generalnie o to, aby wg mnie, była ona rozmiarowo nieco większa niż szerokość rączki od wózka. Przez to, że mufka ma ograniczenia z nap po bokach, w jej środku jest mniej miejsca na ręce. A przy wózku, który ma skrętne przednie koła (a teraz jest zdecydowana większość jest takich wózków), to ograniczenie z nap jest bardzo niewygodne.

Powoduje, że obie ręce są blisko siebie, co przy skrętnych kołach daje efekt małej kontroli nad wózkiem. Ciężko się go po prostu prowadzi. Zwróćcie uwagę, że dla większej stabilności prowadzenia wózka ze skrętnymi przednimi kołami, rozkładamy ręce na rączce jak najszerzej.

Poza tym taka mufka to super wynalazek. Wiadomo, że jest ona przydatna tylko jesienią i zimą, ale przynajmniej te mamy, które w każdą pogodę wychodzą na #spacer z dziećmi, mają dodatkową ochronę przed zimnem. Niebieska mama jest mamą praktyczną i takie prezenty również lubi, więc jeśli podejrzewacie, że Wasza #zona, #siostra, #przyjaciolka, #szwagierka, #corka jest niebieska, a do tego jest młodą mamą i szukacie dla niej prezentu, mufka może być jednym z nich. Na Allegro jest bardzo duży wybór takich mufek, a ceny zaczynają się od dwudziestu kilku złotych, więc są przystępne. Dodatkowo każda może być spersonalizowana, gdyż to wy wybieracie jaki ma być kolor wnętrza (ja wzięłam tzw. #minky, ale może być i owcza #welna) oraz jak ma wyglądać materiał z zewnątrz. Mufka jest dwustronna i nic nie stoi na przeszkodzie, aby to minky było na wierzchu.

Styl i klasyka

Jeśli, ktoś dalej chciałby szukać kompletów do takiej mufki to zdecydowanie jest w czym wybierać. Można np. zamówić dodatkowo #spiwor do wózka, motylka podtrzymującego głowę małego dziecka, #ochraniacze na szelki czy nawet kocyk do #fotelik samochodowego (może być również kołderka i poduszka np. do #lozeczka dla już starszego dziecka). Wszystko w jednym tonie i w tej samej kolorystyce i wzorach. Jako całość prezentuje się to bardzo stylowo. Myślę, że docenią to szczególnie #mamy, które lubią ład i dobry styl. Ja mam na razie tylko mufkę, bo ją uznałam za element konieczny, jednak w liście do #Mikołaja już napisałam (pochodzę znad morza, więc u nas pod choinkę prezenty przynosi Mikołaj ;p), że do spacerówki doskonale by się sprawdził #spiworek 🙂 Czekamy zatem na #choinka.

A kto u Was przynosi prezenty pod Choinkę? Święty Mikołaj, #Gwiazdor, a może #DziadekMroz lub jeszcze inna postać? Podzielcie się doświadczeniami 🙂

0 komentarzy Dodaj własny

  1. Kamila pisze:

    A mi sie marzy uchwyt na smartphone do wozka – gdzieś taki widzialam. A może są mufki, ktore na środku mają miejsce na wlożenie telefonu? 😀
    W naszym liście do GWIAZDORA znalazło się lusterko do zamontowania na tylnym zagłowku w samochodzie 🙂 samodzielna podróz autem z dzieckiem to dla mnie zawsze stres i możliwość podpatrywania co Mała robi z pewnością mi to ułatwi 🙂

    1. Kamila nie widziałam takiej mufki, ale warto poszukać. Koniecznie daj wtedy znać czy się sprawdziło!😊 A zapinasz zawsze fotelik z tylu? Ja jezdzac samodzielnie zawsze mam małego pasażera obok, z przodu 😊 notabene bardzo praktyczny prezent. Az mi sie buzia sieje 😁😁😁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *